Unidex achieved straightness of 0.2mm/1,500mm in one pass solid drilling of high hardness steel.


| Material | Low alloyed steel |
| Tool diameter | φ155 mm |
| Drilling depth | 1,500 mm |
| Coolant | Oil based |
| Cutting speed | 49 m/min |
| Spindle speed | 0.12 mm/rev |
| Chip Breaker | G |
| Grade | UC2220 (NLX) |
No hay comentarios:
Publicar un comentario